Şeyh Nazım Kıbrısi Ağır Hasta

Akciğerlerindeki ödem nedeniyle sağlık sorunları yaşayan Şeyh Nazım Kıbrısi’nin durumu ağırlaştı.

90 yaşındaki Kıbrısi, hastaneye gitmeyi reddettiği için evde tedavi görüyor.

Bir süredir nefes darlığı çeken Kıbrısi’nin durumu dün gece ağırlaştı.

KKTC’nin Lefke kasabasındaki dergahında 24 saat gözlem altında tutulan Şeyh Kıbrısi, kalp yetmezliği sorunuyla da karşı karşıya ancak bilinci açık.

Allah’dan kendisine şifalar, sevenlerine sabırlar niyaz ediyoruz.

http://www.ismailaga.info

Reklamlar

Şeyh Nazım Kıbrısi Ağır Hasta” üzerine 29 yorum

 1. Birşey sormak istiyorum. Bu zat-ı Hocamız Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet Hocam) ziyaret etmiştir. Videoları vs ilgili sitelerde mevcuttur. Çakma mehdi Adnancıkta kendi kanal ve programında Bu zat’a bağlı olduğunu, şeyhim dediğini, Hazreti İsa a.s. ile Hz. Mehdi a.s. inince Bu zatın elini öpeceğini söylediği bir videoyu yine ehl-i sünnet bir sayfada dinlemiştim bizzat. Yani Adnancıka göre Hz.Mehdi a.s. ve Hz.İsa as. bu zatın elini öpecekmiş inince. Bu zat gerçektende şeyh midir ?

   • Selamun Aleykum,
    Adnan Oktar (Harun Yahya) denen şahıs 1980 lere kadar risale-i nur okuyan ve tavsiye eden bir şahıs idi. Ancak yatmış olduğu akıl hastanesinde bir takım ilaçlar verildiği ve psikolojisinin bozulduğu kendisini eskiden yakınen tanıyanlar tarafından ifade edilmektedir.Bu süreçten sonra usul ve adaba,ehl-i sünnet akaidine göre kanaatimce ters bir yöntem ile cemaat yapılanmasına gitmiştir. Özellikle sanatçı,sosyetik aile çocukları ve mankenlerden oluşan bir cemaat yapısı kurmuştur. Özellikle has dairesi bedir ashabı sayısınca 313 kişi yani hazreti mehdi(As) ın has dairesi kadardır. Kendi cemaati içerisinde ise unvanı mehdi olarak adlandırılmaktadır. Delil olarakta eserlerini incelerseniz hadisler ve risale-i nur’u kullanmaktadır. Ateizm üzerine yaptığı muhteşem çalışmaları ve darwinizmi al aşağı eden çalışmaları ise islami camia’nın tüm kesimleri tarafından olumlu karşılanmış ve bu konuda kanaat önderlerimizin hüsn-ü zannını ve takdirlerini almıştır.Kendisinin ilk ortaya çıktığı yıllarda ki has cemaatinin üst düzey talebeleri bir süre sonra işin farkına varınca cemaatten ayrılmış olup bir kısmı Fethullah Gülen Hocaefendinin cemaatine diğer bir kısmı ise Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin yaşayan büyük talebelerinden Mustafa Sungur Ağabey’in cemaatine iştirak etmiştir.Bu ayrılan ihvanlar daha sonra tüm cemaatleri gezip Adnan Oktar meselesinin iç yüzünü birebir anlatmışlardır. Ancak maalesef bu konuda bir çok kişinin ve büyüklerin hüsn-ü zannı devam etmektedir. Namazları üç vakit kılmaları gibi problemli bir çok konuları vardır.Siyasi anlamda da tutarsız davranıp bir dönem çok sıkı kemalist,sonraki dönem mhp li muhterem erbakan hocanın vefaatından sonra ise esasında milli görüşçü olduklarını deklare etmişlerdir.Neşriyat çalışmaları ile ilgili ateizme karşı yürüttükleri mücadeleyi takdir etmekle birlikte bu hareketin yanlış bir yapı olduğu konusunda kuvvetli kanaatimiz vardır. Uyanık olmakta fayda vardır. Şeyh Nazım Kıbrisi Hazretleri ise zamanın büyük nakşi velilerinden bir zaattır. Kendisi hürmete layık bir zattır. Özellikle İngiltere ,arjantin,brezilya,şili gibi ülkelerde ciddi boyutta gönüldaşları ve müridleri vardır. Kendisi ufak yaşta şuan kıbrıs rum kesimi topraklarında bulunan efendimizin süt halası
    Hala sultanın manevi terbiyesinde yetişmiştir. Kendilerine Rabb-i Teala Hazretlerinden şifa dileriz. Burada kendi yapımıza uymasa da bir gerçek hüsn-ü zanna memur olduğumuz gerçeğidir. İki el birbiri ile rekabet etmez. Sonuç olarak Adnan Oktar’ın fikirleri ile amel yanlıştır.Ancak Şeyh Nazım Efendi hürmete layık bir zattır.Adnan Oktar’ın Şeyh Nazıma bağlı olduğu ise kanaatimce bir palavradır. Hürmet ediyor olabilir bu farklı bir şey. Ancak Nakşi geleneğinin kadim prensipleri ile uzak yakın alakası olmayan bir kişi nasıl bir Nakşi Şeyhine bağlı olabilir ki? Adnan Hoca eski bir nur talebesi olduğu halde nur talebeleri dahi kendisine nurcu demiyorlar.Meseleyi az buçuk bildiğim kadarıyla izah ettim. Konu ile ilgili videoları internette bulabilir ve izleyebilirsiniz.
    Tüm İsmail Ağa camiasında ki büyüklerimizin hürmetle ellerinden öper,kardeş ve dostlarımız olan ihvanlara ise selam ederim.

    Risale-i Nur Talebelerinden Aciz Bir Kardeşiniz.

 2. Ey güzel kardeşlerim insan kendi evladına bile gerektiğinde yön veremiyor… Şimdi Şeyh Nazım Hz. ismini ağzına alan A. Oktar adındaki şahıs yüzünden koca zata mı saldıralım? Yapmayın Allah aşkına!

 3. arkadaşlar şeyh nazım kıbrısi hz. şeyhliğinin sorgulanması abest ile iştigaldir.etrafı zaman zaman sapkın kişiler tarafından çevrilmektedir.kendisiyle alay edilirmişcesine bir tavır sergiliyorlar.hem şeyh efendiye hemde kendisiyle alay edenlere Allah-ü teala’dan acil şifalar diliyorum.

 4. Esselamu aleykum,
  Efendi hz.’lerimiz bu konuda herhangi yorum yapmiyorsa BIR HIKMETI VARDIR BUNUN.
  Lutfen gereksiz zevat yuzunden ortaligi bulandirmayalim kardesler. Bugun “seyh ya da Mehdi” oldugunu iddia eden cok kisi var, esas bunlari ayiklama amacli bir yorum kopartmak icin Efendi Hz.lerini de katarak olayi dillendirmeye, zat’in seyhligi ile ilgili soylemde bulunmaya cekmek, buna niyet etmek dahi hatadir, Efendi Hz.leri susuyorsa BIR BILDIGI VARDIR.

  T.

 5. Evliyanın keşfi vardır fakat bunu reklam gibi herkese ilan etmezler, bu zatın o kadar çok kehaneti varki , onlarca kehanetinden bir iki tanesi tuttu, en büyük kehanetlerinden biri sözde Hz Mehdi ile görüşecek ve eski sağlığına kavuşacakmış , anlaşılan bu uydurma kehanetide tutmayacak, anlayana …

 6. selamu alyekum. Bu zat bizzat, Papayi ziyaret etti, ve talebelerine Papanin ellerini öptürmüstür, ayrica Ahmet Hocamizin hakkinda agir laflar söylemistir. Allah acil sifalar ihsan etsin kendisine ama benim gözümde itibari kalmamistir. Bir talebesi Adnan Oktari yandasi, onu biliyorum. Fi Emanillah.

 7. Alimin ölümü alemin ölümü.Rabbim hayırlısını versin.kimin ne ile vazifeli olduğun Cenab-ı Allah bilir.Sakın haaa işi Allah ve Peygamberi anlatmak sevdirmek olan birisine dil uzatmayın.Müslüman kusur görmez ,kusur örter.Dua edelim ama hep başkalarına.En büyük sünnet Başkalarına dua edebilmektir.Selametle

 8. ayıp olcak ama ben üzülmedim desem adnan oktara gelince kıbrısi bir videosunda adnan oktarın mehdi olduğunu artık ortaya çıkmasını bir bayana söylüyordu ”söyle ona çıksın artık çıksın” iyi tamam mehdiyse gitsin iyileştirsin . alim diyorsunuz doğrudur ama ben ondan korkuyorum bu yüzden ona inanmıyorum. alim olsa korkmayıp daha yakınlık böyle bir sevgi olmasada saygı hürmet olması gerekir.hiçbiri yok yanlış anlamayın bişey bildiğimden değil sadece ona karşı hislerim. muhtemelen yanılıyorum ama yapcak bişey yok

 9. şeyh muhammed nazım kibrisi hz.lerine ve onun gibi rabbani evliyaullahın hallerini tartmak bizim işimiz degildir unutmayın ki en büyük keramet istikamet benim ailem 30 yılı aşkın nazım kıbrisi hz.lerine baglıdır en büyük keramet bu olsa gerek onun için yerli yersiz konuşmayalım zarara ugrarız esselamun aleyküm

 10. s.a kardeşim bir şeyin özünü bilmeden sallamayın. mübarek 1987 deki konuşmasında çok güzel işler yapacaksın dedi.kendinde sakın mehdilik görme dedi. adnan oktarda kendini mehdi gibi gösterdiği için mübarek şeyh nazım hz.leri çık O.zaman mehdilik yap diyor. yani mehdiliğini ima ediyosun madem yaşın 60 a dayandı çıkta yap diyor.işin espirisini mecazını anlamadan sitelerde bol keseden sallıyorlar.istanbul depremi olacak dedi, olmadı diyorlar. bu şeyhin yanlış olduğu anlamına gelmiyor.az sadaka çok belayı def eder. hadisi şerifi tecelli ediyor. iskenderede demişti mehdiyim diyorsan çık yap.demesi mehdi ilan etmesi anlamına gelmez.

 11. bazi insanlarin eti yenmez yiyen ya hasta olur ya olur ! SEYH NAZIM EL HAKKANI HAZREETLERI SIZLERE BILE DUA EDERKEN ….! adnandi ahmetti bos verin bu isleri AKLINIZI BASINIZA ALIN ! ALLAH ACIL SIFALAR VERSIN INSAALLAH SAV HURMETINE .

  • ne sallaması ip atlamıyoruz burda seyrettiğim videoyu söyledim. ben şeyhliğine bişey demedim sevmiyorum dedim bu en doğal hakkım kimse kimseyi sevmek zorunda değil oldumu serap hanım sami efendi sizde ailenizde beni ilgilendirmiyorsunuz bu keramet değil.

 12. s.a kardeşlerim. mehdi a.s çıktığında en çok kimler şaşırır, bilmem. ama en çpk şaşıran kişiler onu daha önce görüpte adam hesabına almayanlar.mesela ilkokul öğretmeni o.çocuğun ne kadar,üstün zekalı olduğunu fark edememesi,nasıl farketsin,ki farklı insanların farkını farklı insanlar anlar.mesela hangi cemaatın içinde gezdi ise çıktığında yaw bu mehdiyi biz tanıyorduk bizim cemaate, bizim tarikata, bizim dergaha geliyordu salak gibi oturup gidiyodu bu adamdan mehdi mi olurmuş, ve ya bu çocukta bir şeyler varmış.gerçi biz onu,adam hesabına alıp dinlemedik ne zaman söz söyleyecek olsa sözünü keserdik,diyebileceklermi,veya bize çalışmaya geldi,çalıştırmadık.diyeceklermi veya çalıştırdık hakkını vermedik diyeceklermi ve ya orduda ise onun farklı insan olduğunu anlayıp ona özel yetki verdilermi yoksa delimi dediler.muhiddin arabi hz.leri o ordunun içinde olur. düşük bi şekilde orduya katılır. ALLAH onu aziz olarak ordudan çıkarır.diyor acaba orduda hangi rütbeyi verdiler.o şahsa ve ya verdikleri ufak rütbeyi bile çok gördülermi acaba mehdi a.s çıktığında insanları çapulcuların idare ettiği bu yüzden anlaşılacak, çünkü farklı insanı fark edip ileri seviyelere getirilmemesi,çapulcuların yönettiği,apaçık belli eder. amerikada başarılı er yüksele yüksele general olur.buradaki vatan hainleride vatana faydası olacak insanlara köstek olur. ama zaten o tib insanları fark edecek insan olsalardı zaten bu günkü durumda olmazdık,görüyoruz hala yahudi dönmeleri çapulcular yönetiyor.

 13. bak yüksel kardesim eyer sen allahın velisini sevemiyosan hiç birini sevemezsin ve ben senin pravakatör oldugu düşünüyorum ehli sünnetçizgisinde olan herkes her cemaat allahın yoluna gitmektedir onun için daha fazla münkirlik yapma cemaat çatışmasında oluşturma

 14. cemaat çatışması ve ben ne alaka öyle bir niyetim olsa sallarım ortalığı ve sen benimle bu şekilde konuşamazsın. kimi sevip sevmeyeceğime ben karar veririm sen seviyorsun diye bende sevmek zorunda değilim asıl provakatör sensin şehyhinin reklamını yapıyorsun başka bir şeyhin sitesinde yürü başka kapıya uğraşamam senle

 15. doğru aramızdaki fark net ve açık allah dostlarına bişey dediğimiz yok gerçek allah dostlarına ki bunu allah bilir.

 16. Şeyh Nazım Kıbrisi hazretlerinin keşifleri var.Ben Gazimagosa ilinde okurken yanına giderdim.Bizzat şahit oldum..Selam ve Dua ile.

 17. şeyh nazım yabancı kadına el öptüren birisi şeyhlik iddası şeytandandır.bu adam sapmış
  nerde şeriatı MUHAMMEDİYYE,bu tip yanılgılar tehlikeli müslümanlar hak dostu böyle yapmaz evliyanın doğruluğu ŞERİAT İLEDİR.

 18. şeyh nazım şeriatı yok bunun yüzünden temiz kapılara laf geliyor ölsede islam bir zara verenden daha kurtulsa. ŞERİAT VE SÜNNETLERE İYİ BAKIN bunun neresi EVLİYA.MÜSLÜMANLAR ALLAH CC AŞKINA UYANIN DOĞRU KAPILARI BULUN ARAŞTIRIN,

 19. efendi hz.leri yorum yapmıyorsa bir bildiği vardır diyenlere:efendi hz.lerinin açıklama yapmasına gerek yok şeyh nazım adnan oktarı kendisi mehdi olarak görüyor açık açık söylüyor mehdi istanbuldan çıkacak yanında kadınlar oturacak herkes farklı zanneder ama onun derdi başkadır.der bu kadar delil yetmezmi sizce şeyh olmuş olabilir ilim almış tarikatta yükselmiş olabilir ama tepetaklak aşağıya düşmüş binlerce insan vardır unutmayın.aldanmayın açık açık tavrınızı koyun şahı nakşibendi hz.lerinin sözünü hatırlayın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s